Get Adobe Flash player
Zobacz naszą pracę
paliatywna_d_2.jpg
Archiwum
LogowanieStrona główna

Trzy tysiące sześćset dziewięćdziesiąt złotych udało się zebrać podczas wczorajszej aukcji na rzecz dzieci byłych pacjentów oddziału medycyny paliatywnej w Legnicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zechcieli wspomóc akcję.
Aukcja odbyła się w Caffe Modjeska, w legnickim teatrze. Licytację prowadzili charytatywnie aktorzy Katarzyna Kaźmierczak i Wojciech Kowalski. Zachęcali do kupna obrazów, fotografii, filiżanek, biżuterii, książek, ręcznie wykonanych kartek świątecznych i innych przedmiotów podarowanych przez darczyńców.
Uzbierało się ponad 3.600 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prezentów świątecznych dla dzieci byłych pacjentów oddziału medycyny paliatywnej naszego szpitala. Oddział ma pod opieką 13 takich dzieci w różnym wieku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Hospicjum to też życie”, dzięki dofinansowaniu gdańskiej Fundacji Hospicyjnej, udało się już sfinansować obóz, wyprawkę szkolną i festyn.
To nie pierwsza aukcja zaproponowana przez pracowników i wolontariuszy oddziału. Na każdej tego imprezie legniczanie są zawsze bardzo hojni, za co należą się wszystkim serdeczne podziękowania.
MAM